Mağaza Kullanım Kuralları

Mağaza Kullanım Kuralları

Kurumsal Üyelik Kuralları

“Kurumsal Üye”: www.vizyon54.com “Portal”ına üye olan ve "Portal" dahilinde sunulan hizmetlerden işbu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde yararlanan, ticari faaliyet gösteren şahıs firmaları ile tüzel kişilerdir.

“Moderasyon”: Kurumsal Üyelik için Kullanıcılar’ın beyan ettikleri firma bilgilerinin doğruluğunun, VİZYON54 Müşteri Hizmetleri tarafından kontrol edildiği süreçtir.

“Kategori”: “Portal”de verilen ilanlar EMLAK, VASITA, İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ, YEDEK PARÇA AKSESUAR DONANIM & TUNİNG, İŞ MAKİNALARI & SANAYİ, HAYVANLAR ALEMİ, GÜNLÜK KİRALIK, KİRALIK ARAÇ, MOTOSİKLET, başlıklarında gruplanmakta olup, her biri ayrı “Kategori” olarak tanımlanmaktadır.

“Paket”: “Kurumsal Üye”nin veya “Alt Kullanıcı”larının bir fatura dönemi boyunca kullanabileceği, içerdiği ilan sayısı ve konumu önceden tanımlanmış ilan verme limitidir.

“Ek İlan”: “Kurumsal Üye”nin veya “Alt Kullanıcı”larının bir fatura dönemi boyunca paketindeki ilan limitini doldurduktan sonra yeni ilan vermesi veya süresi biten ilanı yeniden yayına almasıdır.

“Mağaza”: “Kurumsal Üye”nin “Portal” üzerindeki ticari faaliyetlerini yürütebilmesi için satın alması zorunlu olan, ilanlarını girebildiği, yönetebildiği ve sergileyebildiği VİZYON54 ürünüdür. “Peşin Ödemeli Mağaza” ve “Aylık Ödemeli Mağaza” olmak üzere 2 tip “Mağaza” bulunmaktadır.

“Peşin Ödemeli Mağaza”: “Kurumsal Üye”lerin kullanabildiği 6 ay veya 12 ay süreli olarak satılabilen “Mağaza”lar “Peşin Ödemeli Mağaza” olarak tanımlanmaktadır. HAYVANLAR ALEMİ, kategorisindeki “Mağaza”lar “Peşin Ödemeli Mağaza” kurallarına tabi olacaktır. “Peşin Ödemeli Mağaza” satışları İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ kategorisi için 23.11.2015 tarihi itibariyle, İŞ MAKİNALARI & SANAYİ kategorisi için 19.04.2016 tarihi itibariyle, YEDEK PARÇA AKSESUAR DONANIM & TUNİNG kategorisi için 09.05.2016 tarihi itibariyle, GÜNLÜK KİRALIK kategorisi için 27.06.2016 tarihi itibariyle durdurulmuştur.  İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ “Kategori”sinde “Peşin Ödemeli Mağaza” satın alan “Kurumsal Üye”lerin ticari faaliyet gösterdiği doğrulanmaktadır.

 “Aylık Ödemeli Mağaza”: Ticari faaliyet gösterdiği doğrulanmış olan “Kurumsal Üye”lerin kullanabildiği, ilan “Paket”lerinin aylık ödemeli olarak sunulduğu EMLAK, VASITA, KİRALIK ARAÇ, MOTOSİKLET, İŞ MAKİNALARI & SANAYİ, İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ, YEDEK PARÇA AKSESUAR DONANIM & TUNİNG, GÜNLÜK KİRALIK kategorisindeki “Mağaza”lar, “Aylık Ödemeli Mağaza” olarak tanımlanmaktadır. 23.11.2015 tarihinden sonra İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ kategorisindeki “Mağaza”lar,  19.04.2016 tarihinden İŞ MAKİNALARI & SANAYİ kategorisindeki “Mağaza”lar, 09.05.2016 tarihinden YEDEK PARÇA AKSESUAR DONANIM & TUNİNG kategorisindeki “Mağaza”lar, 27.06.2016 tarihinden sonra GÜNLÜK KİRALIK kategorisindeki “Mağaza”lar “Peşin Ödemeli Mağaza”larını yenilemeleri veya “Aylık Ödemeli Mağaza” satın almaları durumunda ” Aylık Ödemeli Mağaza kurallarına tabi olacaktır.

“Galerim”: “Kurumsal Üye” tarafından talep edilmesi halinde “Kurumsal Üye” adına “Kurumsal Üye”nin beyan ettiği bilgilerle 1(bir) adet ile sınırlı olmak üzere sunulan, alan adı tescili başvurularının yapılması ve yönetilmesi ile “Kurumsal Üye”ye web sitesi yer sağlayıcılığı sağlayan, “Mağaza”sına girdiği ilanların yer sağlanan web sitesine aktarılmasını gerçekleştiren, VASITA ve KİRALIK ARAÇ kategorilerindeki “Aylık Ödemeli Mağaza”lara sunulan üründür.

“Emlak Ofisim”: “Kurumsal Üye” tarafından talep edilmesi halinde “Kurumsal Üye” adına “Kurumsal Üye”nin beyan ettiği bilgilerle 1(bir) adet ile sınırlı olmak üzere sunulan, alan adı tescili başvurularının yapılması ve yönetilmesi ile “Kurumsal Üye”ye web sitesi yer sağlayıcılığı sağlayan, sadece EMLAK kategorisindeki “Peşin Ödemeli Mağaza” ve “Aylık Ödemeli Mağaza”lara sunulan vizyon54.com “Portal”ı kapsamındaki “Emlak Portföy Yönetim Sistemi” ürünüdür.“

Kurumsal Üyelik Kuralları’nın aşağıdaki 1-3. maddeler arasında düzenlenen bölümü tüm “Mağaza”lar için, 4-10. maddelerde düzenlenen bölümü ise “Aylık Ödemeli Mağaza”lar için uygulanacaktır. “Peşin Ödemeli Mağaza” ile “Aylık Ödemeli Mağaza”nın iptaline ilişkin düzenlemeler 11. Maddede yer almaktadır.

1. Kurumsal Üyelik Kuralları

1.1 Kurumsal Üyelik Kuralları; “Kurumsal Üye” olanların “Mağaza” kullanımına ilişkin kuralları içermekte olup, vizyon54.com Portalı Üyelik Sözleşmesi ve ekleri ile birlikte hüküm doğuracaktır. İşbu Kurumsal Üyelik Kuralları’nda düzenleme olmayan durumlarda Üyelik Sözleşmesi ve eklerinde yer alan düzenlemeler geçerli olacak, ikisi arasında çelişki olması halinde; işbu Kurumsal Üyelik Kuralları geçerli kabul edilecektir. VİZYON54, herhangi bir zamanda Kurumsal Üyelik Kuralları’nı değiştirme hakkını saklı tutmakta olup, yapılan değişiklikler ve kampanya ve teklifler “Portal”da yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecektir. “Kurumsal Üye”nin, değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren “Mağaza”yı kullanmaya devam etmesi, yenilenmiş kuralları otomatik olarak kabul ettiği anlamına gelecektir.

1.2 “Kurumsal Üye”nin açacağı “Mağaza” adının listelerde doğru görüntülenmesi için, ‘Firma Adı’ olarak girilmesi gerekir. “Mağaza” adında ikon, sembol ve işaret kullanılamaz.

1.3 “Mağaza”nın adı, açıklaması, logosu, alt başlığı, özel kategori adları, tanıtım sayfaları, ilan başlığı ve açıklamalarında; siyasi ifadeler, e-posta ve internet sitelerine yönlendiren link, görsel ve bunu anımsatan (.com, .net, .org, .edu vb.) ifadeler kullanılamaz. “Mağaza”nın adı, 3. şahıslarca tescil edilmiş bir firma veya marka ismi olamaz.

1.4 “Kurumsal Üye”nin davet ettiği “Alt Kullanıcı”ların da Kurumsal Üyelik Kuralları’nı onaylaması zorunludur.

1.5  “Mağaza” sadece bir adet firmaya ya da franchise firmalar da dahil olmak üzere firmanın tek bir şubesine hizmet sağlar. Şubesi olan firmalar söz konusu olduğunda, her bir şube için ayrı “Mağaza” satın alınmalıdır . Bir “Mağaza”da birden fazla firmaya ya da bir firmanın birden fazla şubesine ait ilan yayınlanamaz. VİZYON54, şube varlığının belirlenmesinde adres bilgisinin farklı olması ölçütüne göre hareket edebilecektir. “Mağaza” veya “Mağaza”dan kaynaklanan hakların tamamı veya bir kısmı üçüncü bir kişiye kullandırılamaz, devredilemez veya herhangi bir şekilde bunlardan faydalandırılamaz.  

1.6 “Mağaza” içerisinde ancak "Yasaklı Ürünler Listesi"nde yer almayan ve yürürlükteki yasalar ile diğer mevzuata uygun ürünler satışa sunulabilir.

1.7 “Mağaza” içerisinde ürünler satışa sunulurken "İlan Verme Kuralları"nın dışına çıkılmamalıdır.

1.8 “Mağaza” sürelerinde 1 ay standart olarak ‘30 gün’ olarak kabul edilmektedir.

1.9 Sadece “Kurumsal Üye”ler “Mağaza” açabilirler. Tüzel kişilerin Vergi Dairesi ile Vergi Numarası’nı, şahıs şirketlerinin TC Kimlik No ve VİZYON54 tarafından talep edilen diğer bilgileri, sisteme eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir.

1.10 “Peşin Ödemeli Mağaza” içerisindeki ilanlar "limitler" dahilinde yayınlanır. “Aylık Ödemeli Mağaza”lar içerisinde ilanlar ise 4. ve 8. maddelerdeki kurallara göre yayınlanır.

1.11 “Kurumsal Üye”ler “Kategori” bazında 1 adet “Mağaza” açabilmektedir.  “Mağaza”da tek “Kategori”de ilan verilebilecek olup, farklı “Kategori”de ilan verilmek istenmesi halinde; yeni bir “Mağaza” satın alınmalıdır.  “Peşin Ödemeli Mağaza”lar aynı kullanıcı adı ile birden fazla “Mağaza” açamaz. “Aylık Ödemeli Mağaza”lar ise 5.3.maddesindeki kurallara göre “Mağaza” açabilirler.

2. Toplu Doping Kullanım Koşulları

2.1 “Doping”, ilanın ön plana çıkarılarak, belirlenen fiyat ile çok daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlayan üründür. “Toplu Doping” ise birden fazla dopingin tek seferde satın alınabilmesi imkanı olup, sadece “Kurumsal Üye”ler ile “Alt Kullanıcılar”ı tarafından satın alınabilir.

2.2 Her bir “Doping”in kullanım süresi, “Doping”li ilanın yayınlanmasından itibaren minimum 1 (bir) haftadır. “Doping”in süresi bitmeden iptal edilirse ücret iade edilmez. Her bir ilanda kullanılan “Doping”, sadece kullanıldığı ilan için geçerlidir, başka bir ilana aktarılamaz.

2.3 “Doping”li ilan silindiğinde veya yayından kaldırıldığında o ilana uygulanmış “Doping” tamamen kullanılmış olur ve “Doping”in henüz kullanılmamış olan süresi artık kullanılamaz.

2.4 “Toplu Doping” alan “Kurumsal Üye”, Kurumsal Üyeliği sonlandığında kalan “Doping”leri, Kurumsal Üyeliğini yenileyene dek kullanamaz.

2.5 “Toplu Doping” ile alınan “Doping”lerin kullanım süresi “Doping”lerin sisteme tanımlandığı andan itibaren 180 gündür. 180 gün içinde kullanılmayan “Toplu Doping”ler kullanılmış sayılır ve geçerliliğini yitirir. Bunlara ilişkin herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

2.6 “Toplu Doping” alımlarında alınan “Doping”ler farklı “Doping”lerle değiştirilemez.

2.7 “Toplu Doping”, bu “Doping”i alan “Kurumsal Üye” için geçerlidir, başka “Kurumsal Üye”ye aktarılamaz.

2.8 “Toplu Doping”ler, kampanyalı toplu doping satışları ve/veya sair çeşitli kampanya veya teklifler kapsamında verilen ücretsiz/hediye “Doping”ler iade edilemez.

2.9 “Mağaza” kullanımının VİZYON54 tarafından pasif hale getirilmesi halinde; “Mağaza”ya tanımlanmış “Toplu Doping”lerin iadesinde, tahsil edilen birim fiyat üzerinden hesaplama yapılır. Kullanılmış olanlara karşılık olan ücret, Kurumsal Üyeliğin VİZYON54 tarafından sona erdirilmesi anındaki birim bedelden hesaplanarak “Toplu Doping” bedelinden kesilir ve bakiye bedel iade edilir. Ancak kampanyalı “Toplu Doping” satışları ve/veya sair çeşitli kampanya veya teklifler kapsamındaki “Toplu Doping”ler iade kapsamına dahil edilmez.

3. Kampanya Koşulları

3.1 VİZYON54, zaman zaman “Mağaza”lara yönelik çeşitli kampanya, çekiliş, vs. düzenleme hakkına sahiptir. “Mağaza”ların, bu kampanya, çekiliş ve sair etkinliklere kendi ‘Kullanıcı Adı’nı kullanarak katılması zorunludur. “Alt Kullanıcı”lar tarafından ‘Kullanıcı Adı’ ile yapılan işlemler “Kurumsal Üye”ye kampanya ve/veya çekilişe katılım hakkı kazandırmaz.

3.2 VİZYON54 tarafından düzenlenen bu tip kampanya ve çekilişlere ilişkin genel koşullar aşağıdaki şekilde belirtilmiş olup; VİZYON54'ün herhangi bir kampanya ya da çekiliş ile ilgili olarak farklı veya ek koşulları belirleme hakkı saklıdır.

3.2.1 Herhangi bir çekiliş ve kampanyadan faydalanılması için, çekiliş veya kampanyaya katılma hakkı veren işlemin VİZYON54 tarafından belirlenen çekiliş ve/veya kampanya süresi içerisinde gerçekleştirilmiş olması zorunludur.

3.2.2 Çekiliş ve/veya kampanyaya katılma hakkı veren işlemin çekiliş ve/veya kampanya sonuçlanmadan evvel herhangi bir nedenle geri alınması, iadesi gibi durumlarda, “Kurumsal Üye” çekiliş ve/veya kampanyaya katılım hakkını da kaybeder. “Mağaza”, ilgili işlemin çekiliş ve/veya kampanyanın sona ermesini takiben kesinlikle geri alınamayacağını, iade edilemeyeceğini kabul eder.

3.2.3 Herhangi bir kampanya veya çekilişe katılabilmek veya kampanya veya çekiliş sonucundan yararlanabilmek için Kurumsal Üye'liğin VİZYON54 tarafından veya Kurumsal Üye tarafından iptal edilmemiş olması gereklidir.

4. Kurumsal Üyelik Kuralları (“Aylık Ödemeli Mağaza”)

4.1 “Kurumsal Üye”nin davet ettiği “Alt Kullanıcı”ların da Kurumsal Üyelik Kuralları’nı onaylaması zorunludur.

4.2 “Aylık Ödemeli Mağaza”ya geçiş yapan veya ilk kez Aylık Ödemeli Mağaza alan Kurumsal Üye’ler Peşin Ödemeli Mağaza”ya geçiş yapamazlar.

4.3 04.03.2015 tarihi itibariyle ilk kez Kurumsal Üye olmak isteyen EMLAK kategorisindeki Mağazalar ile EMLAK kategorisindeki süresi sona ermiş “Peşin Ödemeli Mağaza”lardan yenileme yapanlar “Aylık Ödemeli Mağaza” kurallarına tabi olacaktır.

4.4 “Kurumsal Üye” olduktan sonra VASITA kategorisi için GALERİM ürünü almak isteyen “Kurumsal Üye”, Galerim Sözleşmesi linkinde yer alan Galerim Sözleşmesi’ne tabi olacaktır.

4.5 “Kurumsal Üye” olduktan sonra EMLAK kategorisi için EMLAK OFİSİM ürünü almak isteyen “Kurumsal Üye”, Emlak Ofisim Sözleşmesi linkinde yer alan Emlak Ofisim Sözleşmesi’ne tabi olacaktır.

4.6 23.11.2015 tarihi itibariyle ilk kez Kurumsal Üye olmak isteyen İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ kategorisindeki Mağazalar ile EMLAK kategorisindeki süresi sona ermiş “Peşin Ödemeli Mağaza”lardan yenileme yapanlar “Aylık Ödemeli Mağaza” kurallarına tabi olacaktır. 23.11.2015 tarihi itibariyle Peşin Ödemeli Mağazası bulunanlar dilerse bir Paket satın almak suretiyle Aylık Ödemeli Mağaza’ya geçebilir. Bu durumda Peşin Ödemeli Mağazası’na ilişkin hakları sona ermiş olacaktır. 

5. Kurumsal Üyelik Talebi

5.1 Kullanıcı, “Kurumsal Üye” olma talebini VİZYON54’e üç şekilde bildirebilir:

5.1.1 Önceden açılan “Mağaza”nın süresinin sona ermesi üzerine Kurumsal Üyelik talebinde bulunma

5.1.2 Önceden açılan “Mağaza”nın süresi sona ermeden Kurumsal Üyelik talebinde bulunma

5.1.3 “Portal” üyesi olmayan yeni kullanıcı tarafından Kurumsal Üyelik talebinde bulunma

5.2 Kurumsal Üyelik talebinde bulunma, Müşteri Hizmetleri veya Satış Ekipleri ile görüşme ile gerçekleştirilir. Kullanıcı, mevcut “Peşin Ödemeli Mağaza”sının süresi sona ermeden Kurumsal Üyelik talebinde bulunmuşsa, ödenmiş bedelden kullanmadığı döneme ilişkin bakiye bedel Kurumsal Üyeliğe tanımlanır. Bu durumda Kullanıcı’nın yayındaki ilanları, mevcut ilan yayın süreleri sona erene kadar yayında kalmaya devam edecektir. “Kurumsal Üye”nin mevcut mağazasındaki ilanlarının ilan yayın süresi sona erdikten sonra tekrar yayına alınması ise; ancak aşağıda 8. maddede belirtilen şartlara uygun olması halinde mümkündür.   

5.3 Aynı Kullanıcı Adı, Telefon Numarası, Adres, Vergi Numarası veya TC Kimlik Numarası ile birden fazla “Mağaza” satın alınamaz.

5.4 Üyeliği kapanmış ya da kapatılmış eski kullanıcılar, aynı Kullanıcı Adı, Vergi Numarası veya TC Kimlik Numarası ile üyeliklerini yeniden açmak istediğinde, önceki dönemlerden kalan ödenmemiş faturaları ödenmiş olmalıdır. 

6. Kurumsal Üyeliğin Kontrolü - "Moderasyon”

6.1 Kurumsal Üyelikte “Moderasyon” sürecinde Ticari Unvan, Vergi Dairesi, TC Kimlik No/Vergi No, Adres, Telefon No gibi ve bunlarla sınırlı olmaksızın diğer firma bilgilerinin doğruluğu ve uygunluğu kontrol edilir.

6.2 6.1’de yer alan bilgilerin doğruluğundan “Kurumsal Üye” sorumludur. Bilgilerin doğruluğunun teyidi için gerekli durumlarda ek belge istenebilir.

6.3 Eksik veya hatalı olduğu tespit edilen bilgilerin düzeltilmesi VİZYON54 tarafından talep edildiğinde, “Mağaza” açılışı için düzeltmenin tamamlanması beklenecektir. Düzeltme taleplerinin 7 gün içinde yerine getirilmemesi halinde, “Mağaza” satın alma talebi iptal edilecektir.

6.4 “Moderasyon”u tamamlanmış olan bilgilerde değişiklik olması halinde; “Kurumsal Üye” 30 gün içinde portal üzerinde bilgileri güncelleyerek VİZYON54’ü bilgilendirecektir. Bilgilendirme sırasında girilen bilgilerin “Moderasyon”u tamamlanana kadar değişiklik öncesi bilgilere göre işlem yapılacaktır.